newsletter
Pl
De 
„25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r. PDF Drukuj Email

Publikacja  „25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r." powstała w ramach projektu „25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r. - przyczynek do ogólnopolskiej debaty publicznej.”, realizowanego w ramach zadania publicznego „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”.
Autorami publikacji są prof. UW dr hab. Waldemar Czachur i dr Kazimierz Wóycicki.

Więcej…
 
"Krzyżowa jako miejsce dialogu polsko-niemieckiego" PDF Drukuj Email
"Krzyżowa jako miejsce dialogu polsko-niemieckiego" - pod tym tytułem kryją się refleksje osób zaangażowanych w sprawy Krzyżowej na temat potenciału tego miejsca i jego dziedzictwa dla stosunków polsko-niemieckich w integrującej się Europie. Podejmowane są tematy związane ze specyfiką polsko-niemieckiego pojednania w kontekście jedności Europy, z percepcją Kręgu z Krzyżowej w Polsce i Niemczech oraz z edukacją historyczną i obywatelską w Krzyżowej.
Więcej…
 
"Odrzucając kłamstwo". Z historii oporu i opozycji antytotalitarnej w XX wieku. PDF Drukuj Email
"Odrzucając kłamstwo". 
Z historii oporu i opozycji antytotalitarnej w XX wieku.


Czy istnieją specjalne cechy osobowości czy właściwości charakteru, które pozwalają pojedynczym ludziom zachować duchową niezależność, nie dać się wcielić do ujednoliconego społeczeństwa, na siłę upodobnić do innych?
[Ludwig Mehlhorn] 
Więcej…
 
Polecamy: „Odrzucając kłamstwo” - Teksty Ludwika i o Ludwiku Mehlhornie PDF Drukuj Email
„Odrzucając kłamstwo” - Teksty Ludwika i o Ludwiku Mehlhornie

Ludwig Mehlhorn, opozycjonista i przyjaciel Polski, pozostawił po sobie wiele tekstów. Jego szczególne zaangażowanie skupiało się w ostatnich 20 latach przede wszystkim na Miejscu Pamięci i Domu Spotkań w Krzyżowej. Nowo wydana publikacja „Odrzucając kłamstwo” zawiera jego własne teksty, a także teksty o nim autorstwa m. in. Katarzyny Madon-Mitzner, Annemarie Franke, Marka Prawdy. Tom wydany jest przez Stephana Bickhardta, Wydawnictwo Ewangelickie w Lipsku, seria wydawnicza Saksońskiego Pełnomocnika do Akt Stasi.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6

 

fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305