newsletter
Pl
De 
Local in Global: WItamy w Krapowa!, 25.06-01.07.2017 Krzyżowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
czwartek, 22 czerwca 2017 09:44

Od 25 czerwca do 1 lipca w Krzyżowej odbędzie się spotkanie młodzieży w wieku 15-18 lat z Niemiec, Polski, Mołdawii i Ukrainy na temat „Local in Global: Witamy w Krapowa.

"Local in Global" to międzynarodowe szkolenie na temat tematu zrównoważonego rozwoju. Kluczowym punktem programu jest gra symulacyjna "Krapowa". Projekt jest skierowany do osób pracujących z młodzieżą, nauczycieli, pracowników organizacji pozarządowych i innych zainteresowanych osób, które są gotowe, by po szkoleniu dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Podczas szkolenia uczestnicy i uczestniczki zostają wprowadzeni w tematykę zrównoważonego rozwoju, by następnie wziąć aktywny udział w grze symulacyjnej "Krapowa" i stać się częścią jej scenariusza. Wcielają się przy tym w różnorodne role społeczne i tworzą własne strategie walki z takimi wyzwaniami jak zanieczyszczenie środowiska, emigracja czy starzenie się społeczeństwa.

Ostatnim etapem szkolenia jest podsumowanie doświadczeń i refleksji zdobytych w trakcie gry oraz porównanie ich z rzeczywistymi uwarunkowaniami właściwymi dla uczestników i uczestniczek, jak również rozwinięcie własnych pomysłów na realizację projektów o podobnej tematyce.

Cele projektu

Celem Local in Global jest wyposażenie uczestników i uczestniczek projektu w wiedzę i kompetencje niezbędne do kształtowania swojej przestrzeni życiowej zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Projekt zmierza do realizacji następujących celów:
  • głębokiego zrozumienia tematu zrónoważonego rozwoju,
  • stworzenia projektów o podobnej tematyce,
  • nawiązanie partnerstw i stworzenie sieci współpracy z sześcioma europejskimi krajami.Organizator: Kreisau-Initiative e.V.

Partnerzy: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego (Poska), Millennium FER (Armenia), Association for democratic education FAR (Bułgaria), CRISP e.V. (Niemcy), Young Journalists Center Moldova CTJM (Mołdawia), Youth NGO Iskra (Ukraina)

Finansowanie: Auswärtiges Amt, Deutsche Bundesstiftung Umwelt, Doris-Wuppermann-Stiftung, Erasmus+, Friedrich Stiftung, F.C. Flick Stiftung gegen Fremdenfeindlichkeit, Rassismus und Intoleranz