newsletter
Pl
De 
Polsko-niemiecka wymiana fachowa: florystyka, 25.11.-01.12.2017r. Krzyżowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
środa, 21 czerwca 2017 09:22

Uczniowie kształcący się w zawodach dekoratorsko-florystycznych i młodzi ludzie zainteresowani tą tematyką mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckim projekcie pod hasłem „Kreatywnie na czas adwentu – Dekoracje bożonarodzeniowe”. Spotkanie odbędzie się w Krzyżowej od 25 listopada do 1 grudnia 2017 roku. Podczas projektu uczestnicy i uczestniczki udekorują Międzynarodowy Dom Spotkań w Krzyżowej i w ten sposób przygotują go na czas adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Dekoracje zostaną umieszczone na zewnątrz i wewnątrz obiektu i będą mogły być podziwiane zarówno przez mieszkańców miejscowości, jak i gości odwiedzających Krzyżową.

Zostaną one przygotowane pod opieką wykwalifikowanych florystów i dekoratorów, dzięki czemu młodzież będzie miała okazję poznać podstawy tworzenia kompozycji florystycznych oraz rozwinąć swoje kompetencje w tej dziedzinie. W trakcie trwania warsztatów florystycznych, wycieczki do fabryki bombek oraz dzięki innym metodom integracyjnym szczególnie wspierana będzie własna inicjatywa, pomysłowość oraz chęć dzielenia się wiedzą na temat dekoracji adwentowo-świątecznych w różnych krajach, regionach, rodzinach.

Do udziału w spotkaniu zaproszone są osoby pomiędzy 13 a 30 rokiem życia, które pobierają naukę w zawodach dekoratorsko-florystycznych, chcą rozwijać się w tych lub podobnych kierunkach zawodowych lub są zainteresowane tematyką projektu. Wiedza na temat kompozycji florystycznych nie jest wymagana. Projekt będzie tłumaczony na niemiecki i polski, więc znajomość języków obcych również nie jest konieczna. W razie potrzeby istnieje również możliwość tłumaczenia na polski i niemiecki język migowy.

Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł na osobę.
Opłata ta pokrywa koszty wyżywienia i zakwaterowania.
Zwrot kosztów podróży odbędzie się w porozumieniu pomiędzy uczestnikami projektu i stowarzyszeniem Kreisau-Initiative.

Zapisy dla osób indywidualnych i grup możliwe są drogą telefoniczną i e-mailową pod adresem jaskulska@kreisau.de.Organizator: Kreisau-Initiative e.V.

Spotkanie młodzieży współfinansowane jest przez program Unii Europejskiej Erasmus + oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.