newsletter
Pl
De 
O Krzyżowej podczas spotkania kanclerz Angeli Merkel z premierem Mateuszem Morawieckim - 19.03.2018 PDF Drukuj Email

W poniedziałek (19.03.2018)  w Warszawie odbyło się spotkanie kanclerz Niemiec – Angeli Merkel z premierem Polski – Mateuszem Morawieckim oraz prezydentem – Andrzejem Dudą.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Polski oboje szefowie rządów podsumowali swoje rozmowy. Padły m.in. zapewnienia o pogłębianiu partnerstwa Niemiec z Polską oraz deklaracje o dalszej współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego. Ponownie przywołano również Krzyżową, jako miejsce ważne dla obu krajów oraz centrum spotkań młodzieży, gdzie „możemy patrzeć w przyszłość”.

Więcej…
 
"Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?": seminarium dla nauczycieli i pedagogów, 16-20.03.2018 w Krzyżowej PDF Drukuj Email

„Z dwóch zrób trzy” to tytuł seminarium, które odbędzie się w dniach 16-20.03.2018 w Krzyżowej. W jego trakcie uczestnicy - nauczyciele i pedagodzy z Polski, Niemiec i Ukrainy - tworzą i rozwijają projekty trójstronnych wymian szkolnych. Seminarium pokazuje jednocześnie, że współpraca w tej konstelacji mimo aktualnej sytuacji politycznej jest jak najbardziej możliwa.
Więcej…
 
16. Seminarium Wschodnio- i Zachodnioeuropejskich Miejsc Pamięci, Krzyżowa 21-24.03.2018 r [PL|RU] PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie na tegoroczne Seminarium Miejsca Pamięci w Fundacji „Krzyżowa“, aby razem w kolegami i koleżankami różnych narodowości dyskutować na temat europejskich dyktatur. W tym roku po raz 16. spotkamy się w Krzyżowej, by zająć się tematem „Epoka przełomów. Wiara w postęp i represja w europejskich dyktaturach 20-go wieku.” Przełomy te rozumiane są jako forma dążenia do modernizacji, przeprowadzana za pomocą przymusu i represji. Chcemy dyskutować na temat historycznych cezur w państwach Europy wschodniej i zachodniej. Miejsca pamięci i muzea będą nam służyć, aby pomyśleć o możliwościach przedstawiania ambiwalencji, która wyrasta z dążenia do modernizacji.

Więcej…
 
Once upon today... in Europe, Krzyżowa 12-17.03.2018 PDF Drukuj Email

Od 12 do 17 marca w Krzyżowej odbywa się trzecia część projektu „Once upon today... in Europe”. W warsztatach, których tematem jest historyczna narracja na temat Europy, bieże udział młodzież z Polski, Mołdawii, Estonii, Ukrainy i Rumunii.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12